Náš oddíl

Vlčata

Kluci na prvním stupni ZŠ
Setkáváme se každý pátek od 16:00 do 18:00.
Vedoucí: Jan Pěček – Myšák, Martin Ježek – Maťa, Michal Pošvář (Švadlic), Kryštof Veverka, Daniel Ježek, Karel Kašpar, Josef Šimon – Pepa, Josef Pospíšil – Chosé, Jiří Lokvenc – Loky, Tadeáš Knapp – Plavis, Karel Míl – Kája

Na co se u nás můžeš těšit:

Na schůzkách rádi a často chodíme na zámecký kopec nad naší klubovnou, kde hrajeme hry, poznáváme přírodu a učíme se spolupracovat. Na některých schůzkách hrajeme velké běhací hry, při kterých si zasportujeme, jiné schůzky se učíme novým věcem. Přibližně 8x za rok vyrážíme na výpravu. Většina z nich je jednodenních, jednou či dvakrát za rok vyjedeme na celý víkend. Ten kdo byl alespoň na polovině schůzek a výprav může jet v létě na 14 denní tábor.

Skauti

Kluci na druhém stupni ZŠ
Setkáváme se každou středu od 16:00 do 18:00.
Vedoucí: Marek Pinkava (Mára), Vítek Moravec, Kryštof Hanka (Superman), Jáchym Netresta (Jouchym), Jan Zetek (Válec), David Vykoukal (Dave)

Obvykle děláme:

Na schůzky se dělíme do družin po 6 nebo 7 lidech, ve kterých se navzájem dobře známe. Učíme se přebírat odpovědnost, organizovat sebe i druhé, komunikovat, spolupracovat a být ohleduplní. Starší z nás, tzv. rádci se podílejí na přípravě programu. Asi 3x za rok jedeme na vícedenní výpravu, většinou na 4 dny. Ten, kdo byl alespoň na dvou třetinách schůzek a výprav, může jet v létě na 14 denní tábor.

Mladší roveři

Kluci středoškolského věku
Setkáváme se každou neděli od 16:00 do 18:00.
Vedoucí: Tomáš Zetek (Tom)

Jak to u nás vypadá:

Náš program na roverských schůzkách si z velké části utváříme sami, a proto je značně proměnlivý. Často vymýšlíme program pro skauty a vlčata. Poslední čtvrtletí každého roku připravujeme celotáborovou hru. Každý z nás také chodí na schůzky buď k vlčatům, nebo ke skautům, které vedeme. Přibližně 3x nebo 4x za rok jdeme na výpravu, většinou do skal.

Starší roveři a vedoucí

Starší aktivní členové našeho oddílu
Pravidelné schůzky nemáme.

Jak působíme v oddíle:

Někteří z nás chodí na schůzky jiných věkových kategorií jako vedoucí. Kromě přípravy programů se staráme o majetek oddílu a udáváme směr, kterým se náš oddíl i výchova v jeho rámci bude ubírat.

Přidej se k nám!

Chcete svého syna přihlásit k nám do oddílu? Přijímáme kluky školního věku. Z kapacitních důvodů se může stát, že Vašeho syna do oddílu přijmeme až rok po zapsání, s přihlášením proto neváhejte. Veškeré dotazy vedoucí rádi zodpoví. Daniel Ježek: 607 377 400, jezekdaniel@skaut.cz